Activision Blizzard

Santa Monica, California

Microsoft oznámil v lednu 2022 že za 95 USD na akcii koupí Activision Blizzard, akcie poskočily a aktuálně se obchodují blízko 95 USD na akcii. Společnost AJ Investments začala nakupovat akcie společnosti Activision Blizzard po vypuknutí sexual harrasment skandalu mezi zaměstnanci na přelomu roku 2021/22. Tehdy se akcie obchodovaly na úrovni 60 USD za akcii.

Naše investice se zhodnotila v období 1/2022-3/2023 o více než 30%, aktuálně ještě čekáme na uzavření akvizice s Microsoftem do konce roku 2023, kde bychom mohli dosáhnout výnosu dalších 20%.

Ubisoft Entertainment

Paris, France

Investici do společnosti Ubisoft jsme dělali na základě know-how gaming sektoru v době, kdy společnost představila restrukturalizaci svého byznysu. Ubisoft měl minulý rok 2022 velmi náročný, protože několik her nevyšlo kvůli zpožděním. Provozní ztráta byla více než 500 mil. EUR, a proto akcie Ubisoftu klesly na nejnižší hodnotu za poslední roky. Myslíme si, že Ubisoft má před sebou velmi dobrý rok, protože několik IP musí vydat nové hry jako Assassin’s Creed, Avatar nebo Tommy Clancy’s Division.  Predikce pro letošní rok je 400m provozní zisk a proto věříme, že akcie Ubisoftu budou růst.

 

Akcie Ubisoftu jsme začali nakupovat na začátku roku 2023 při cenách kolem 20 USD, pokud bude Ubisoft exekuovat jak předpokládají, tak hodnota akcií by mohla být ke konci roku 40-45 EUR

SHORT GROUPON

Praha, Česká republika

Začátkem roku 2023 jsme otevřeli short pozici na společnost Groupon, protože si myslíme, že společnost bude mít problémy přežít a být solventní. Společnost Groupon čelí going concern, kdy management deklaroval, že pokud se byznys nestabilizuje mohou do 12 měsíců zkrachovat. Přiznal to i nový interim CEO Dušan Šenkypl z Pale Fire Capital, který drží v Groupone 22% podíl. Naši pozici jsme zavřeli koncem května 2023.

Akcie jsme začali shortovat při 10 USD a pozici zavřeli při 4,5 USD.

Celý short report na tomto odkaze.

MANCHESTER UNITED

Manchester, United Kingdom

Do akcií Manchester United jsme investovali poprvé v roce 2020. Značka a celkové povědomí klubu je neskutečné a Manchester patří mezi top franchise ve sportu na světě. Naše sázka byla v tom, že klub určitě někdo probere, protože teď je trend že především Arabové si kupují zejména anglické kluby. Nedávno majitelé ManU ohlasili prodej klubu a vypada ze konsorcium investorů z Kataru zaplatí více než 5mld liber. Akcie se v při našem nákupu obchodovaly kolem 10-12USD, dnes se obchoduji za více než 25USD.

Tato investice se za 2,5 roku zhodnotila o více než 100%.

AMTRUST FINANCIAL SERVICES

New York, USA

Akcie společnosti Amtrust jsme začali kupovat v roce 2017/18, kdy akcie společnost po řadě nevysvětlitelných eventů se propadly na historická minima. Společnost byla kontrolována rodinou Karfunkel a tyto události se nám zdály účelové. Po pár měsících došel fond Stone Point Capital, který dal nabídku na odkup celé společnosti s premiem 20%. Podle naší analýzy valuace této společnosti byla mnohem vyšší než nabídka od fondu. Proto jsme kontaktovali pár velkých investorů v New Yorku či se nechtějí přidat na naši stranu a bojovat proti vyšší ceně odkupu. Po delších jednáních se k nám připojil legendární investor Carl Icahn, který koupil téměř 10% podíl ve společnosti a společně se nám podařilo dostat cenu odkupu o 20% výše.

Následně nám došly peníze ze soudního vypořádání, když jsme zalovali nahradu škody.

Tato investice se zhodnotila o více než 30% v průběhu roku a půl.

Přehled investic